SZW25-64D/3GS 25A ON-Off-ON Three Poles 12 Screws Power Master Control Changeover Cam Switch 1Pcs
★★★★★ 4.9 38 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.sbno.com.br
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Knife Switches1.Product Name:SZW25-64D/3GS 25A 3 Phase Universal Rotary Changeover Cam Switch2.Specification:Lacthing Selector ; Ui: 500V, Ith: 25A ; 3 Phase 12 Terminals3 Position (ON-OFF-ON)3.Rating :AC-15: Ue AC380V Ie 12ADC-13: Ue DC220V Ie 0.27A4.Panel size:64 x 64 mmInstall Size:48 x 48 mm Current : 25AMaterial : PlasticSwitch Type : Universal SwitchModel Number : SZW25-64D/3GSFeatures : 3 PhaseItem Type : SWITCHES Rated insulation voltage(Ui) : 500VConventional heating current(Ith) : 25AUse category 1 : AC-15Rated working voltage(Ue) 1 : AC380VRated working current(Ie) 1 : 12AUse category 2 : DC-13Rated working voltage(Ue) 2 : DC220VRated working current(Ie) 2 : 0.27A
  • Knife Switches
Color SZW25-64D 3GS
Terminal Blade
Brand Name AXAUCHOZ
Part Number QNNMAIBTA-SZW25-64D3GS
Switch Type Bipolar Transistor
Circuit Type 1-way
Contact Type Normally Closed
Manufacturer AXAUCHOZ
Material Type Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Mounting Type DIN Rail Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 0.01 Amps
Operation Mode OFF-NONE-ON
Contact Material Alloy Steel
Operating Voltage 1 Kilovolts
Specification Met UL
Number of Positions 1
Lower Temperature Rating 1 Degrees Celsius
Upper Temperature Rating 1 Degrees Celsius
International Protection Rating IP00
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
38 ratings | 16 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (34)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)